עבודה בשיקגועבודה בשיקגו זה עשיית כסף לצד אגם מרהיב ובשילוב של כדורסל מעולה ומוזיקת ג'אז מצוינת. עבודה בארה"ב בשיקגו ללא ספק משתלמת – כל הפרטים על עבודות בשיקגו במאמר זה! העיר שיקגו נחשבת לאחת הערים הגדולות ביותר במדינת אילינוי ובארה"ב כולה.

כמו כן, שיקגו היא אחת הערים המפותחות ביותר בארצות הברית מבחינת השכלה, תעשייה, מסחר, חינוך ותעבורה. עקב כך, יש הרבה מקומות עבודה בשיקגו לצעירים שמעוניינים לחוות חוויה של מגורים ועבודה בחו"ל. אם הנושא מעניין אתכם מוטב שתמשיכו לקרוא בעיון את המאמר הבא.

עבודה בשיקגו, רקע

רגע לפני שמכריעים את הכף ומחליטים לעבוד בשיקגו יש מספר דברים חשובים שיש לדעת על העיר עצמה. למעשה, הפרטים הבאים שיובאו בפניכם יסייעו לכם להחליט על העונה בה תסעו לעבוד בשיקגו וכן, בהתמצאות בעיר וכיוצא בכך. ראשית יש לדעת כי האקלים בשיקגו הינו יבשתי ולח. היינו, בחורף הקור עז ומקפיא ואילו בקיץ מזג האוויר שרבי ולוהט. מכאן שבמהלך החלטה על עונת עבודה בשיקגו יש לפעול על פי מאפייניכם האישיים – האם אתם מעדיפים קיץ או חורף.

כמו כן, עדיף לדעת מבעוד מועד כי שיקגו מחולקת לארבעה אזורים ראשיים. האזור הראשון הינו החלק המערבי של העיר. אזור זה מאופיין באנשים שחווים מצוקות שונות החל ממצוקות כספיות ועד מצוקות סוציאליות. יתרה מזו, אזור נוסף הינו החלק הצפוני של העיר. מדובר בחלק המיושב ביותר וכן, בחלק בו מצויה כמות עצומה של גלריות. פרט לכך, ישנו החלק הדרומי של העיר בו נמצאים הפארקים הענקיים והידועים כמו פארק וושינגטון ופארק ג'קסון. החלק האחרון הינו הדאון – טאון בו ניתן למצוא את המוקדים הראשיים מבחינת תרבות, כלכלה ומסחר. בקיאות בקיומם של אזורים אלו עשויה לסייע רבות למחפשי עבודה בשיקגו במהלך החיפוש וכן, בהגעה לעיר עצמה. כמו כן, יש לציין כי בשיקגו יש גם חלוקה לכשבעים אזורים משניים.

הנאות קטנות לעובד בשיקגו

במהלך עבודה בשיקגו כדאי לעצור לרגע וליהנות מהעיר עצמה. כלומר, בסיומו של יום עבודה או בימי החופש מהעבודה מוטב שתזכירו לעצמכם שאתם נמצאים בחו"ל, בארה"ב, בשיקגו (!) ונצלו זאת. כפי שצוין בקצרה בנ"ל, שיקגו היא מבין המוקדים התרבותיים המפותחים ביותר בארה"ב. זאת בשל מרכזי הבידור הרבים שבשטחה. מכאן שאם אתם כבר שוהים בעיר למטרות עבודה בשיקגו מוטב שתקפצו להצגה ב"סקנד סיטי". מקום זה הינו תיאטרון ספונטני עתיק ששימש אמנים מתחילים וכן, שוכן בחלק של העיר העתיקה.

כמו כן, צפייה בהופעה של הפילהרמונית בשיקגו היא חוויה של פעם בחיים (וגם אם אתם לא חובבי מוזיקה מושבעים) וכדאי לרכוש עבורה כרטיסים מראש. בנוסף, צפייה במחזה בתיאטרון שיקגו המפורסם הינה בגדר חובה כאשר שוהים בשיקגו ולא משנה לאיזו מטרה. לכל אוהבי האטרקציות, שיקגו מהווה יעד מתאים, שכן מצויים בה המכון לאמנות, פארק המילניום, מרכז ג'ון הנקוק, מגדל סירס, פארק לינקולן שבו גן חיות נפלא, אזור הנייבי פיר וכיוצא בכך. כמו כן, לכל אוהבי החופים כדאי לדעת שבשיקגו הם מצויים ובשפע. לסיום, דבר וודאי ובטוח הוא שתהנו במהלך עבודה בשיקגו!