עבודה במנהטןאמרת עבודה ברובע לוהט – אמרת עבודה במנהטן! הצעת עבודה בניו יורק במנהטן היא הצעה שלא ניתן לסרב לה בגלל השכר ומוקדי המשיכה בעיר. פה כל הקשור לעבודה במנהטן! מנהטן מהווה רובע ענק ותוסס בעיר ניו יורק שבארה"ב.

במנהטן תמצאו פעילויות אטרקטיביות החל ממקומות בילוי כמו בתי קפה, פאבים ומסעדות, דרך מועדוני מסיבות מוטרפים, מוזיאונים, תיאטרון משובח ומרכזי שופינג נדירים ועד למרכזי תיירות מפורסמים ועוד. כל מי שבא למטרת עבודה במנהטן זה למעשה רק התירוץ, שהרי כולם באים בגלל שלל האטרקציות שאליהן הם מייחלים להגיע בכל סופו של יום עבודה.

הצעות עבודה במנהטן

כאמור, רבים הצעירים מארץ ישראל שמגיעים למנהטן על מנת לעבוד בה באופן זמני ובמקביל ליהנות ממנה ולחסוך כסף למטרות כלשהן כמו טיול גדול יותר ביבשת ארצות הברית. כמו כן, רבים מהם מעידים כי כמעט לכל עבודה במנהטן נלווית הנאה צרופה בגלל האווירה השוקקת ברובע וכן, בגלל הרווח הדולרי. עתה, מוטב לדעת שמנהטן כחלק מניו יורק מהווה מוקד תיירותי וכלכלי רב עוצמה, עניין שגורם לכך שישנם מרכזי תיירות ושופינג רבים. מכאן שכחלק ממבחר הצעות עבודה במנהטן ניתן למנות את תחומי המכירות והתיירות המשגשגים.

תחילה נעסוק בתחום המכירות. אופציה אחת ומוכרת לעבודה במכירות היא עבודה בעגלות בקניונים. עבודה זו דורשת ידע בשפה האנגלית ויכולת דרבון ושכנוע. העבודה בעגלות מתנהלת באופן זה שישנם דוכני מכירה (עגלות) המציעים חפצים ומוצרים שונים כמו חפצי נוי או מוצרי טיפוח לכל המטיילים בקניון כאשר על כל מכירה מוצלחת העובדים מתוגמלים ע"י אחוזי מכירות מסוימים.

עבודה נוספת במכירות במנהטן היא מכירת תמונות שמן מדלת לדלת. עבודה זו גם היא דורשת מסוכני המכירות את ידיעת השפה האנגלית ויכולת שכנוע מינימאלית אך היא גם דורשת יכולת ללכת שעות על גבי שעות, שהרי, כאמור, המכירה מתבצעת מדלת לדלת. גם כאן העובדים מתוגמלים על כל מכירה ומכירה באמצעות עמלות מוגדרות מראש.

פרט לבונוסים ולעמלות המכירה יש הרבה חברות שמציעות גם מגורים משותפים לעובדים, מתן רכב, השתתפות חלקית או מלאה בכרטיס הטיסה ועוד. לכן, מומלץ לברר מבעוד מועד על התנאים שמספקת כל חברה. מלבד זאת, כפי שצוין מקודם, ענף התיירות מפותח מאוד גם הוא ולכן ניתן למצוא בקלות גם עבודות בתחום זה כמו מלצרות, עובדי מטבח, ברמנים, דורמנים ועוד בשפע המלונות, בתי הקפה והמסעדות ברחבי מנהטן.

עבודה במנהטן מסוג נוסף יכולה להיות עבודת אבטחה שמתאימה בעיקר ללוחמי צה"ל לשעבר. כמו כן, ניתן לחפש גם עבודות בפריצת מנעולים או עבודה במנהטן בטיפול בילדים ובמשק בית של משפחות ישראליות לשעבר או משפחות יהודיות שגרות במנהטן.

אשרת עבודה בארצות הברית

בשלב זה נעסוק באחד הדברים המשמעותיים והחשובים ביותר שיש לדאוג להם טרם התחלת עבודה במנהטן והוא הוצאת אשרת עבודה בארצות הברית. על כל אדם המעוניין לעבוד בשטחה של ארה"ב, פרט למחזיקים בדרכון או אזרחות אמריקאיים, להוציא אישור עבודה בארה"ב או כפי שהוא עוד מכונה, ויזת עבודה בארה"ב. זאת כמובן חוץ מאשרת הכניסה לארה"ב הקרויה ויזה לארה"ב שיש להוציא.

צעירים שיעבדו בארה"ב ללא אשרת עבודה צפויים להסתבכויות קשות עם שגרירות ארה"ב שיכולות להיות מעצר, גירוש, קנסות גבוהים ביותר ועוד סנקציות מחפירות, חמורות ולא נעימות.
על מנת לקבל את אשרת העבודה יש לפנות למוסד השגרירות האמריקאי בישראל. מדובר בהליך לא קצר בו נדרשים תשלומים שונים, הצגת מסמכים, תמונות פספורט ועוד. עבודה במנהטן המסופקת ע"י חברות כוח אדם עוד מהארץ לרוב כוללת הנפקת אשרות עבודה, אך מובן שיש לוודא זאת מראש.