עבודה בגרמניההצעות עבודה בגרמניה הן בין המשרות השוות של עבודה באירופה. לפניכם כל הפרטים על עבודות בגרמניה, התנאים הסוציאליים המעולים והבירוקרטיה הנדרשת. משרה בגרמניה, הכלכלה השנייה בגודלה באיחוד האירופי, היא הימור בטוח. גרמניה נחשבת לאחת המדינות היציבות באירופה, מבחינה כלכלית ותרבותית. רוב סביבות הערים ואזורי הכפר בגרמניה בטוחים לטיול ולמגורים, ומזה עשור, שיעור המועסקים בגרמניה נמצא בעליה והכלכלה נמצאת בצמיחה.

רוב הגרמנים דוברים אנגלית ברמה טובה מאוד, אפילו הכפריים שבהם, כך שגם ישראלים שלא דוברים גרמנית או לא מעוניינים ללמוד את השפה יכולים להשתלב במשרות שונות בגרמניה שפתוחות לזרים. עבור הרבה צעירים, עבודה בגרמניה היא הזדמנות לגור בכמה מהערים הפתוחות, המגוונות והבלייניות של אירופה: ברלין, פרנקפורט או מינכן, למרות שניתן למצוא הצעות עבודה גם בערים אחרות בגרמניה. הגרמנים אוהבים בהירות וישירות בעסקים אבל הם לא תמימים, כך שמי שמתכנן לעבוד בגרמניה כדאי שיעשה קצת עבודת רקע לפני הנחיתה.

רווחי לעבוד בגרמניה

מבחינת תנאי שכר, עבודה בגרמניה מבטיחה שכר גבוה שמשולם ביורו. המחיה בגרמניה זולה מאוד בהשוואה לישראל, כאשר משווים הוצאות הכרחיות כגון מגורים, אוכל ונסיעות. מי שמצליח להשיג חוזה שכולל סעיפים סוציאליים, הרוויח: בגרמניה הדאגה לתנאים סוציאליים היא מהטובות באירופה. בין אם התחום בו הולכים לעבוד בגרמניה מבוסס על שכר קבוע או על רווחים או אחוזים.

התשלום מתבצע ביורו, שביחס למטבע הישראלי שומר על חוזק יחסי. מבחינת שכר, תשלום בזמן ותנאים לעובדים, עבודה בגרמניה מספקת את הביטחון הדרוש כדי לאזור אומץ לצעד הלא פשוט הכרוך בלעבוד בחו"ל.

חיפוש עבודות

גרמניה היא מדינה בעלת איכות חיים גבוהה, ויש בה פעילות כלכלית, מסחרית, פרטית וממשלתית בערים הגדולות כמו גם בעיירות קטנות ואזורי הכפר. עבודה בגרמניה באחת הערים הגדולות יכולה להתאים בעיקר למי שעורך חיפוש בתחומים תחרותיים יותר כגון מכירות, מתן שירותים, חיי לילה, ואפילו עבודה עם קהילה יהודית.

בעיירות הקטנות ובכפרים פועלים ענפים שקשורים לתיירות ואירוח וכן שוק עבודות מקומי, בהתאם לאופי המקום. היידלברג למשל מאוכלסת בעיקר בסטודנטים ומרצים מאחר וזו עיר אוניברסיטאית, כך שעיקר עבודות בגרמניה בעיר זו קשורות לאקדמיה או לשירותים הניתנים לאקדמיה. עבודה בגרמניה יכולה להיות קשורה גם לחברות ישראליות ששוהות או מחזיקות סניפים או פעילויות בגרמניה כגון חברות תעופה, ספנות, נופש וענפי שירות אחרים.

עבודה בגרמניה וסוג דרכון נדרש

עבודה באחת מערי גרמניה מתאימה הן לנושאי דרכון ישראלי בלבד והן למחזיקים באזרחות כפולה, ישראלית וגרמנית או ישראלית ואחרת. כל אזרחות מאחת ממדינות אירופה וכן מארצות הברית, אוסטרליה, ומדינות אחרות ברחבי העולם עשויה להעניק יתרון במהלך חיפוש עבודה מאחר וישנם מקומות עבודה עם סדרי עדיפות משלהם, שבהם דרכון לא ישראלי מהווה יתרון.

עם זאת לא מעט מעסיקים הם ישראלים או מעוניינים לעבוד עם ישראלים, כך שגם מי שיש ברשותו רק דרכון ישראלי יכול למצוא בקלות משרה בגרמניה. זמן טוב לחפש עבודה הוא בסביבות חג המולד וכן בסמוך לסיום חופשת הקיץ שנמשכת עד סוף אוגוסט ותחילת ספטמבר. סטודנטים שמעוניינים להתחיל עבודה בגרמניה שלא תפריע ללימודים יכולים להתמקד בתחום המכירות שבקיץ פונה לתיירות מקומית ולתיירים מהעולם שמגיעים לגרמניה לחופשה.