עבודה בברצלונהעבודה בברצלונה מתאימה בעיקר לצעירים מלאי מרץ ורציניים שרוצים עבודה בספרד לצד טיול וספיגת התרבות המקומית. כאן כל הדרישות, היתרונות והחסרונות של עבודות בברצלונה! ברצלונה נחשבת לאחת הערים השוקקות והתוססות באירופה ולכן צעירים רבים, במיוחד לאחר צבא, מעוניינים לבוא ולעבוד בה. שוק העבודה בברצלונה הפונה לצעירים אלו תובע עבודה קשה שיכולה להיות לתקופה קצרה או לתקופה ארוכה. לפניכם כל הפלוסים והמינוסים של עבודה בברצלונה.

עבודות בברצלונה כהזדמנות פז

חיילים משוחררים טריים רבים שמים פעמיהם לכל מיני עבודות בברצלונה מתוך מטרה לחסוך כסף, שכן המשכורות מתקבלות באירו. עם התאקלמותם בעיר ובמקום העבודה הם מבינים כי הגמול אינו רק כלכלי, שכן הם זוכים להכיר אנשים חדשים, הן ספרדיים מקומיים והן ישראלים נוספים שבאו לעבוד בברצלונה, שפה חדשה, תרבות חדשה וכיוצא באלו.

מבחינת תרבות, אחד הדברים המעניינים שהם נתקלים בו היא הסיאסטה. הסיאסטה היא זמן מנוחה בו ספרדים רבים עוצרים את יום העבודה ולרוב, שותים משקאות אלכוהוליים במבחר הפאבים, המסעדות והטאפאס ברים הפזורים ברחבי ברצלונה. הסיאסטה נערכת בין השעות שתיים לארבע.

הצעות עבודה בברצלונה מעניקות הזדמנות פז לטייל בברצלונה ובכפרים הנהדרים הסמוכים אליה, עניין שאף עשוי להיות בגדר הגשמת חלום עבור חלק מהצעירים שכמהים לעבוד ולטייל בחו"ל.

בקרב ספרדים רבים הרושם על הישראלים הוא חיובי. זאת עקב שירותם של הישראלים בצבא שכן, הם סבורים שצעירים ששירתו בצבא, הם בעלי מוסר עבודה שמימי ויעבדו היטב מבחינת חריצות ומשמעת.

דרישות עבודה בברצלונה

ראשית, ישנו את מחסום השפה, שכן על צעירים רבים שבאים לעבוד בברצלונה לדעת ולו ברמה בסיסית את השפה הספרדית מאחר והספרדים לא בקיאים ומבינים כל כך את השפה האנגלית.

שנית, לצד ההכנסות בעבודה יש גם הוצאות שצריכות להילקח בחשבון כמו שכר דירה, חשמל, מים, קניות וכיוצא באלה. חשוב להפעיל שיקול דעת ולא לצאת לטיולים למשל עם קבלת המשכורות הראשונות.

יש לקחת בחשבון כי שוק עבודה בברצלונה לא נחשב לקל ולרב – אפשרויות ולרוב, העבודות המוצעות לצעירים מישראל הן עבודות פשוטות כמו הובלות, מכירת תמונות שמן מבית לבית, טיפול בילדים וכן הלאה.

הישראלים עדיין מהווים עובדים זרים בברצלונה ולכן יש להתנהג בהתאם, לעבוד כראוי ולעמוד בדרישות המעסיקים הכוללות לרוב מוסר עבודה גבוה, רצינות ואחריות אישית.