עבודה באלסקהעבודה באלסקה פונה למחפשי עבודה בארה"ב שרוצים באווירה שקטה ונינוחה שלצידה ניתן להרוויח. דוגמא לעבודה כזו היא עבודה בדייג באלסקה. קראו פה וגלו עוד עבודות באלסקה! האם צריך אישור עבודה על מנת לעבוד באלסקה? אם כן, מי דואג להנפקת אישור העבודה? מה דורשת עבודה באלסקה? מהם מאפייניה ותנאיה? כל זאת ועוד במאמר האינפורמטיבי שלפניכם!

הצעת עבודה באלסקה

על כל מי שרוצה לעבוד באלסקה חלה החובה לדאוג להוציא אישור עבודה המקנה עבודה חוקית באלסקה. מעטים המעסיקים המספקים עבודות באלסקה אשר דואגים להוציא אישור זה אך עדיין קיימים מעט מעסיקים שדואגים לכך. כמו כן, כיום, בעידן האינטרנט, ניתן בקלות לקבל פרטים על נושא הוצאת אישור עבודה באלסקה מהאתרים הרבים שעוסקים בנושא עבודה בחו"ל ואף ליצור עמם קשר טלפוני ע"י השארת פרטים אישיים לחזרה.

יש לציין כי החברות הפועלות באלסקה ומספקות משרות שונות לצעירים מישראל בוחרות באופן קפדני את המועמדים לעבודה ולא בכדי. תנאי העבודה באלסקה אינם פשוטים עקב מזג האוויר הקפוא והבעייתי שאינו מתאים לכל אחד. כלומר, צעירים אשר סובלים מקור או שמטבעם נוטים להתפנק לא יתאימו לעבודות באלסקה. כמו כן, הצעת עבודה באלסקה לרוב דורשת התמודדות עם ריח לא נעים מאחר ומתמקדת בעבודות הקשורות לדגים ולפירות ים כאלו או אחרים. בנוסף, למי שמעוניין לעבוד באלסקה על ספינות הדייג חשוב שיהיה מודע לכך שייתכנו בחילות ים במשך השהות על הספינה. לפיכך, מי שלא בנוי להתמודד עם עבודה קשה, ריח מטריד ופרובלמאטי, קור עז והוא בעל קיבה רגישה ועצבנית, סביר להניח שלא יתאים לעבודה בארה"ב באלסקה.

דייג באלסקה

כפי שנכתב לעיל, הצעות עבודה באלסקה מתמקדות בכל הקשור לפירות ים ולדגים אשר מהווים גם תחום המסחר העיקרי שלה. ניתן לעבוד כאנשי צוות על ספינות דייג באלסקה, כמהנדסי ספינות, כאנשי מטבח בספינות וכן, ניתן לעבוד במפעלי הדייג ופירות הים. העבודה במפעלים מתרכזת במיון התוצרת שמגיעה מהים, עיבודה ולבסוף, אריזתה.

מוטב לדעת כי השכר על עבודות דייג באלסקה קשור באופן ישיר לאיכות ולכמות הדגים ופירות הים שמצליחים להביא מהים באלסקה, כאשר, כמצופה, כמות ואיכות גבוהות יותר יניבו שכר ורווח גבוהים יותר. נוסף על כך, בספינות דייג באלסקה הנחשבות לגדולות הרווחים אינם מחולקים בצורה שווה בין אנשי הצוות. לעומת זאת, בספינות דייג קטנות לרוב חלוקת הרווח שווה בין חברי הספינה. בנקודה זו כדאי לציין כי מי שמתכנן לעבוד בספינות הקטנות דווקא כדאי שיברר ויוודא שהאדם אשר אמון על השטת הספינה אכן מקצועי ומוכשר להשיט ספינות ומחזיק במיומנויות המתאימות לכך.

פרט לכך, לכל אלו הטסים לעבר כל עבודה באלסקה הכרחי להיות בקיאים בתקופות הפעילות החזקות מבחינת הדייג באלסקה ובמסלולי הדייג הטובים ביותר על מנת להרוויח כמה שיותר. כאן זה גם המקום להדגיש כי מי שרוצה עבודה באלסקה לתקופה ארוכה, של כשנה, כדאי שיחפש עבודה בספינות דייג הממוקדות באיתור ואיסוף סרטנים ודגי מעמקים או לחילופין במפעלים המתמקדים במיון, עיבוד ואריזה של סרטנים. כמו כן, מי שמעוניין לעבוד תקופה קצרת מועד באלסקה, לדוגמא בחופשת הקיץ או הסמסטר מהלימודים האקדמיים, מוטב שידע כי התקופה הכי טובה של עבודה באלסקה היא בחודשים מאי עד אוגוסט. דרך צלחה!