איטליה, ארץ המגף האגדית, מהווה מרכז תרבותי אירופאי מצד אחד, ומאידך,מדינה חמה ותוססת אשר האווירה בה מזכירה לעיתים את האופי הים תיכוני. מי שיבחר באפשרות של עבודה באיטליה יוכל לשלב ביזנס עם הרבה מאוד פלז'ר. באיטליה ערים מהיפות בעולם -ביניהן פירנצה, מילאנו, ורונה וטוסקנה, מרכזי תרבות מפורסמים כמו מגדל פיזה והקולוסאום, נופים עוצרי נשימה, וכמובן אוכל איטלקי משובח ומיוחד במינו.

איטליה היא יעד עבודה חדש יחסית ולכן כיום מציעה מגוון מוגבל של משרות. עבודה באיטליה מתמקדת בעיקר במכירות בעגלות, אך ניתן למצוא גם משרות אופר, אבטחה, עבודה בלימוד אנגלית,במוסדות יהודיים ורילוקיישנים ספציפיים למקצועכם.

דרושים באיטליה

שתי אופציות עיקריות של עבודה באיטליה, בהן ניתן להרוויח שכר מספק, הן עבודה כאופר (טיפול בילדים) ועבודה בעגלות (במכירת מוצרים שונים).

אופר

משפחות יהודיות רבות המתגוררות באיטליה, מעוניינות באופר ישראלי/ת לטיפול בילדיהם. לרוב מדובר במשפחות ישראליות אשר היגרו לשליחות באיטליה או כאלו שאחד ההורים הוא ישראלי ומאוד חשוב להן לשכור מטפלת ישראלית שתוכל לשמר מעט את הקשר עם הארץ, לתרגל עם הילדים את השפה העברית וללמד אותם את התרבות, המנהגים והמורשת.

רוב המשפחות דורשות ניסיון בטיפול בילדים, בקיאות וידע בשפות אנגלית ועברית (דיבור וכתיבה) ורישיון נהיגה בינלאומי. תנאי עבודה באיטליה כאופר, נחשבים למאוד מפנקים מכיוון שמדובר במשפחות אמידות בדרך כלל. התנאים כוללים שכר גבוה יחסית,תנאי מגורים נוחים במיוחד והטבות נוספות.

עגלות

תחום העגלות הוא תחום יחסית חדש באיטליה. יש לכך יתרון ברור- העגלות עדיין מעוררות סקרנות ועניין, ולכן עבודה באיטליה בעגלות, מבטיחה פוטנציאל מכירות גבוה יותר ביחס ליעדים אחרים בעולם. המוצרים העיקריים שנמכרים בעגלות הם מוצרי קוסמטיקה, מוצרי ים המלח, ומוצרי טיפוח שונים, אשר ניתן לשווק בקלות מפאת העובדה כי איטליה היא בירת אופנה ויופי.

כמו כן, איטליה היא מרכז תיירותי מפותח, ולכן רוב המכירות יהיו למעשה לתיירים, אשר הגיעו לחופשה ומחפשים לנפוש ולרכוש. עובדה זו מסייעת להגדיל את אחוזי המכירות ומאפשרת לעקוף את קשיי השפה האיטלקית ולתקשר בעיקר בשפה האנגלית. שעות העבודה בעגלות הן כשמונה שעות ביום והשכר תלוי הן באחוזי המכירות והן באזור בו עובדים. החברות שמפעילות את העגלות דואגות לתנאי המגורים. באיטליה התנאים מפנקים במיוחד וכוללים שיכון בדירות יוקרה מרווחות בקומפלקסים מפוארים, כל זאת באווירה תוססת יחד עם עוד צעירים שבא בדיוק לאותה מטרה.

שכר העבודה

איטליה נחשבת למדינה אירופאית מבוססת, בעלת מטבע יציב – היורו. לפיכך, עבודה באיטליה מאפשרת להרוויח ולחסוך סכומים נאים. בתחום המכירות מרוויחים שכר גבוה במיוחד שיכול להגיע לאלפי יורו בחודש. השכר הממוצע באיטליה עומד על כ-6,000 יורו, ומשתנה מעט לפי האזור הספציפי באיטליה. שכר בעגלות מורכב משכר בסיס יחסית גבוה של כ-1,000יורו, אליו מתווספים בונוסים מפתים והטבות לפי כמות המכירות.

אשרת עבודה

ישראלים המעוניינים בעבודה חוקית באיטליה זקוקים לאישור עבודה. התהליך נחסך לבעלי דרכון אירופאי, שאינם נדרשים בהנפקת ויזה או אשרת עבודה כלשהי על מנת לעבוד באיטליה. יחד עם זאת, לבעלי דרכון ישראלי השגת ויזת עבודה עלולה להיות תהליך מורכב יותר. ישנן חברות שמעסיקות עובדים ישראלים באופן חוקי ואף דואגות לכל הליך הוצאת אשרת עבודה חוקית. במקרה כזה, העובד לא צריך להתעסק בעניינים בירוקראטיים כאלה ואחרים.

לסיכום, עבודה באיטליה הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות. ניתן למצוא הזדמנויות עבודה באיזורים שונים ובמגוון תחומים. היתרון הגדול והברור הוא שבמדינה הנפלאה הזו אפשר להרוויח משכורות שמנות, תוך כדי שהייה באחת המדינות היפות בעולם.להריח ניחוח אספרסו בבוקר, לטעום פסטה מקורית בצהריים, לטייל, לבקר, לראות, ובעיקר לחיות במדינה שוקקת, איכותית ומגוונת. היחס כלפי ישראלים באיטליה מאופיין בסובלנות,וגילויי האנטישמיות אינם רבים. דבר זה, גם הוא, הופך את העבודה באיטליה לנעימה, ומאפשר להתערות ולהכיר את התרבות המקומית.