טיסות לספרד

ספרד היא אחת המדינות המערב אירופאיות, המתויירות ביותר בעולם. היא יעד אטרקטיבי במיוחד המשלב טיול ונופש יחדיו, חופים מרהיבים לצד מרבדים שלמים של שטחים ירוקים, יערות והרים. במדינה קיימים כמה מן המבנים הארכיטקטים המרהיבים באירופה, חיי לילה, מסעדות ובתי קפה משובחים באוכל ספרדי, רחובות מלאי חנויות ומרכזי קניות מפתים וכמובן ערים יפהפיות ורומנטיות. למזלנו ספרד איננה יעד רחוק, היא ממוקמת במרחק של מספר שעות טיסה בודדות מישראל, כאשר ישנם שני יעדים מרכזיים של טיסות לספרד אליהם ניתן להגיע: ברצלונה ומדריד.

טיסות לברצלונה

ברצלונה היא העיר השנייה בגודלה בספרד והיא ממוקמת על חוף הים התיכון. היא נחשבת ליעד תיירותי נחשק ביותר ולכן הטיסות אליה בדרך כלל בתדירות גבוהה מאוד ויש מגוון רחב של חברות תעופה המפעילות קווים לברצלונה. טיסות לברצלונה יוצאות מנמל התעופה בן גוריון ונוחתות הישר בשדה התעופה של ברצלונה הממוקם בעיירה סמוכה הנקראת – El Prat De Llobregat, כחצי שעה נסיעה ממרכז העיר של ברצלונה. משך הטיסה לברצלונה כ-4 שעות בממוצע.

בין החברות המפעילות טיסות ישירות לשדה התעופה של ברצלונה הן אל-על, ישראייר וחברות טיסה אירופאיות שונות כולל החברה הספרדית – איברייה. סוכנויות נסיעות רבות מציעות חבילות נופש לספרד הכוללות טיסות הלוך ושוב ומקום לינה בברצלונה. תוכלו למצוא טיסות לברצלונה במחירים הנעים בין 300-650$, כמובן שהמחיר תלוי בסוג הטיסה, במחלקה ובתאריך בו תבחרו לטוס.

טיסות למדריד

מדריד היא עיר הבירה של ספרד והינה העיר הגדולה ביותר במדינה. מבחינה גיאוגרפית, מדריד ממוקמת במרכז ספרד. נמל התעופה של מדריד הוא אחד העמוסים באירופה והוא שדה התעופה המרכזי של טיסות לספרד. גם אל מדריד מפעילות חברות רבות טיסות ישירות ולא ישירות. הטיסה למדריד אורכת בדרך כלל ארבע וחצי שעות בממוצע.

הנחיתה היא בשדה התעופה של מדריד הנקרא Barajas, הממוקם כחצי שעה נסיעה ממרכז העיר. משדה התעופה למרכז העיר קיימת תחבורה ציבורית מפותחת – אוטובוסים, מוניות והמטרו של מדריד. מחיר ממוצע לטיסה ישירה למדריד הוא בדרך כלל 550-600$. כמובן שניתן למצוא טיסות זולות יותר על ידי בחירה בטיסת שכר או על ידי בחירה בתאריכי טיסה פחות פופולאריים.

טיסות למלגה

מלגה היא עיר נמל בדרום ספרד. אומנם היא יעד פחות נפוץ של טיסות לספרד מאשר ברצלונה ומדריד אך שדה התעופה בה הוא השלישי בגודלו בספרד. ניתן להגיע בטיסה ישירה מנמל התעופה בן גוריון לשדה התעופה שבמלגה, אך בדרך כלל מדובר בטיסות ישירות רק עם חברות תעופה זרות.

במידה ותבחרו לטוס עם חברה ישראלית סביר להניח שתהיה טיסה עם עצירת ביניים. ההגעה משדה התעופה של מלגה למרכז העיר היא באמצעות תחבורה ציבורית של אוטובוסים, מוניות ואופציה נוספת נפוצה מאוד בדרום ספרד – השכרת רכב. משך טיסה ישירה למלגה הוא בין ארבע וחצי לחמש שעות. מחירי הטיסה הממוצעים הם בין 500-650$.