טיולים לניו זילנד

טיולים לניו זילנדמתי לערוך טיולים לניו זילנד? כיצד לערוך אותם? האם ניתן לשלב עמם עבודה בניו זילנד? תשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו למצוא במאמר זה שעוסק במסלולי טיול לניו זילנד!
קיימים סוגים רבים של מסלולי טיולים בניו זילנד מאחר ויש בה הכל מהכל: סיורים רגליים קצרים, טרקים ארוכים, עיירות נופש, פארקים, הרי געש, אגמים, מוקדי משיכה תרבותיים, אטרקציות ספורטיביות ועוד. ניו זילנד יכולה להתאים לכל אחד ואחת, גם לאלו חובבי האנדרנלין וגם לאלו הרוצים לטייל בנחת ומבלי להתאמץ יתר על המידה.

טיולים לניו זילנד, רקע חשוב

טרם תכנון מסלולי טיול לניו זילנד כדאי לדעת מספר פרטים חשובים.
ראשית, העונה המומלצת לטיול במדינה הינה תקופת הקיץ שמתפרסת על ארבעת החודשים הבאים: דצמבר, ינואר, פברואר ומרץ. יש לומר כי רבים מטיילים גם בעונות המעבר (נובמבר ואפריל).

שנית, מבחינת אשרת שהייה חשוב לזכור כי עם ההגעה לשדה התעופה הניו זילנדי מתקבלת אשרת שהייה אוטומטית לשלושה חודשים בלבד. הדיעה הרווחת היא שמדובר בזמן מספק לביצוע טיולים לניו זילנד. במידה ורוצים להאריך את השהייה יש לפנות בבקשה מתאימה לשגרירות הניו זילנדית.

שלישית, למי שמעוניין לשלב עבודה עם טיול בניו זילנד כדאי לדעת שהדבר אפשרי ומקובל. ניתן להשיג עבודה זמנית כבר מהארץ ובעיקר בתחומי המכירה או להשיג משרה באופן עצמאי במהלך הטיול. עבודות נפוצות אותן מוצאים בצורה עצמאית הן בעיקר עבודות קטיף בחוות בניו זילנד. בשני סוגי עבודות אלו ניתן להשתכר יפה ולחסוך להמשך הטיול.

רביעית, מוטב לדעת כי עלות המחייה לאדם המטייל בניו זילנד הינה כאלף דולר ניו זילנדי לחודש כשהדבר תלוי במקומות הלינה אותם בוחרים, בסוג האוכל, באמצעי התחבורה ובאטרקציות שבוחרים לעשות. כלומר, במידה ובוחרים ללון במלונות ולא באכסניות, העלות לאדם עולה. כמו גם במידה ובוחרים לאכול במסעדות במקום לבשל לבד.

גורם נוסף שעשוי לייקר את המחייה הינו השכרת רכב או נסיעה באוטובוס, שהרי בניו זילנד ניתן לקנות מכונית זולה ובאמצעותה לטייל ובזול מאחר והמרחקים ממקום למקום קטנים יחסית וצריכת הדלק אינה גבוהה במיוחד.

גורם נוסף שמייקר את המחייה הוא האטרקציות בהן בוחרים לקחת חלק, שכן בניו זילנד מבחר עצום של פעילויות אטרקטיביות ורובן יקרות דוגמת בנג'י, צניחה חופשית וסקי. מבחינת לינה ישנה אופציה זולה נוספת והיא לינה בבתים ניו זילנדיים המשתייכים לארגון 'היט' (Hosting Israeli Travelers). בארגון זה מאמינים שעם ישראל הוא העם הנבחר ושמצווה גדולה היא לארח את הישראלים. כדאי לדעת שהרבה מהחברים בארגון מארחים את הישראלים בחינם וחלקם גובים סכום סמלי של כ-7$ בקירוב.

מסלולי טיול בניו זילנד

ישנן כמה אפשרויות של טיולים לניו זילנד אך נציג את שתי האופציות הנפוצות. האחת היא טיול בשני האיים – הדרומי והצפוני והשנייה היא טיול באי הדרומי בלבד שהוא הגדול יותר. מסלולי טיול בניו זילנד באי הצפוני ניתן להתחיל מהעיר אוקלנד, המרכזית ביותר באי. לאחר מכן, ניתן להמשיך לרוטורואה. שם ניתן לצפות בגייזרים, בריכות תרמיות וכד'. מרוטורואה ניתן לצאת לטרק המפורסם "טונגרירו" בו צילמו חלק מהסרט "שר הטבעות" שובר הקופות.

ביקור בעיר הבירה וולינגטון חובה גם הוא כאשר נמצאים באי הצפוני, כמו גם הביקור באגם טאופו ובמפלי ההוקה. כמות האתרים שיש באי הדרומי היא כפולה וכוללת את אייבל טזמן, את הקרחונים פרנץ ג'וזף ופוקס, את העיר הכיפית קווינסטאון, את השייט במילפורד סאונד, את מוזיאון ה-Puzzling World המהנה והגדוש בהטעיות אופטיות, את דנידין, קרייסטצ'רץ' ועוד. אז למה אתם משתהים? תכננו טיולים לניו זילנד!